ПОСТИЖЕНИЯ НА МЛАДИ ТЕРВЕЛЧАНИ

• Приключи Осмият национален конкурс „Златна есен- плодовете на есента”- Севлиево 2011.И тази година художниците от ШИПИ към ОДК „Малкият принц” се представиха отлично.С ²²²-то място в раздел „Приложно изкуство” е отличен Димитър Здравков Иванов- 13г., а Специалната награда на в-к „Росица”- Севлиево отиде при Мюджгян Гюрджан Шаиб- 18г. С Диплом е отличена и Школата по изобразително и приложно изкуство и нейният ръководител г-жа Виолета Янкова.

• В средата на ноември в гр. Ямбол се проведе 45-ият традиционен републикански крос „Диана”. Участваха състезатели от цялата страна. Във възрастовата група на момчетата под 16г., които пробягаха 1500м.на първо място се класира Нягол Тодоров, състезател на клуб по лека атлетика „Атлетик” гр. Тервел. От 17.09 до 12.11 Нягол е участвал на шест състезания в различни градове на страната и във всички е финиширал като победител. На крос „Диана” при юноши старша възраст, които се състезаваха на 3000м. на пето място се класира Николай Дойчев, а на шесто Йозджан Шенол.