Notice: Undefined index: go in /home/tervel/www/root/news.php on line 17
 ТРАДИЦИОННИЯТ ПРОЛЕТЕН ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ КРОС

На 30.05.2016г. на градският стадион за 13-та поредна година бе проведен Общинският лекоатлетически крос „Хан Тервел” . Състезанието се организира от Община Тервел и КЛА „Атлетик“. При провеждането активно участие взимат преподавателите по физкултура и медицинските лица в училищата. В състезанието участие взеха учениците от СОУ „Йордан Йовков” гр. Тервел, ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел, ОУ „Христо Ботев ” с. Зърнево , ОУ „Д-р Петър Берон” с. Коларци и „Отец Паисий ” с. Нова Камена. Според наредбата, всяко училище можеше да участва най-много с пет състезатели във всяка възрастова група. След проведените стартове в различните категории, се получиха следните резултати:


С устрем на старта

I. Родени през 2004г. момичета – 300м.
1-во място за Айля Турхан Али от СОУ „Йордан Йовков”
2-ро място за Хюсние Лютфи Осиан от СОУ „Йордан Йовков”
3-то място за Снежана Радева Маринова от ОУ „доктор Петър Берон” с. Коларци
II. Родени през 2004г. момчета – 400м.
1-во място за Валери Митков Димитров от СОУ „Йордан Йовков”
2-ро място за Михаил Ивелинов Иванов от СОУ „Йордан Йовков”
3-то място за Ерсин Тунджай Осиан от ОУ „Отец Паисий ” с. Нова Камена
III. Родени през 2002/2003г. момичета – 400м.
1-во място за Петя Христова Калинова от СОУ „Йордан Йовков”
2-ро място за Зелиха Шенайдън Мехмед от ОУ „Отец Паисий ” с. Нова Камена
3-то място за Есмерай Хюсеин Чакър от ОУ „Христо Ботев ” с. Зърнево
IV. Родени през 2002/2003г. момчета – 600м.
1-во място за Стоян Красимиров Колев от СОУ „Йордан Йовков”
2-ро място за Георги Руменов Михайлов от СОУ „Йордан Йовков”
3-то място за Левент Шабан Бейнаби от ОУ „Отец Паисий ” с. Нова Камена
V. Родени през 2001 момичета – 400м.
1-во място за Мерлин Сезер Алиосман от ОУ „Христо Ботев ” с. Зърнево
2-ро място за Стелияна Росенова Иванова от СОУ „Йордан Йовков”
3-то място за Илмие Орхан Неази от ОУ „Отец Паисий ” с. Нова Камена
VI. Родени през 2001 момчета – 800м.
1-во място за Сали Зинил Сали от ОУ „доктор Петър Берон” с. Коларци
2-ро място за Гьокчан Мехмед Мехмед от ОУ „Отец Паисий ” с. Нова Камена
3-то място за Мехмед Ердоган Мехмед от ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел
VII. Родени през 1999/2000г. девойки младша възраст – 400м.
1-во място за Камелия Стефанова Георгиева от ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел
2-ро място за Несил Заит Бошнак от ОУ „Христо Ботев ” с. Зърнево
3-то място за Евру Джеваий Шабан от ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел
VIII. Родени през 1999/2000г. юноши младша възраст – 800м.
1-во място за Иззет Гюрджан Шаиб от ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел
2-ро място за Николай Митов Димов от ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел
3-то място за Дарин Денев Георгиев от ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел
IX. Родени през 1997/1998г. девойки старша възраст – 400м.
1-во място за Фатмегюл Мюддесир Тахсин от ОУ „Христо Ботев ” с. Зърнево
2-ро място за Ясмин Сурай Ахмед от ОУ „Христо Ботев ” с. Зърнево
3-то място за Джумасие Сюсейман Апти от ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел
X. Родени през 1997/1998г. юноши старша възраст – 1000м.
1-во място за Борис Митков Димитров от СОУ „Йордан Йовков”
2-ро място за Рафаел Радославов Борисов от СОУ „Йордан Йовков”
3-то място за Октай Сезгин Исмаил от ПГТО „Дочо Михайлов ” гр. Тервел

Уморени на финала

Класиралите се на първо, второ и трето място получиха медали, а всички участници получиха тениска с логото на кроса и лакомство, осигурени от Община Тервел.

Публикувано на 03 Jun 2016